Čo nosiť k rifliam, aby ste zakaždým vyzerali skvelo

Džínsovina, rifľovina alebo denim je jedným z najikonickejších materiálov, ktorý nikdy nevyjde z módy. Každoročne sa objavuje na módnych mólach v najrôznejších strihoch a farbách. S čím nosiť džínsy?

Aké voliť farby riflí, aby ste sa vždy cítili dobre? Spýtali sme sa štylistky Mili Kuchařovej, ktorá vám dá 3 jednoduché tipy.

kolaz_denim-03

Pred 150 rokmi získali biznismen Levi Strauss a krajčír Jacob Davis patent na pracovné nohavice pre zlatokopov. Dnes sú rifle stálicou našich šatníkov. A nie je to iba o nohaviciach. Džínsové košele a bundy sú tiež stávkou na istotu. Niekto nosí dokonca oboje naraz. „Kombinácii denimu s denimom, keď si oblečiete napríklad džínsy s džínsovou košeľou alebo bundou, sa hovorí double denim. K nim potom voľte ideálne jednoduché tričká rôznych farieb a strihov. Vynikne tak jednoduchosť celého outfitu,“ vysvetľuje štylistka.

TIP! Správne zvolený výstrih dokáže zázraky. Podčiarkne váš štýl. Nasmeruje celý outfit na príležitosť, pre ktorú ste ho obliekli. Preto sa čoskoro budeme typom výstrihov venovať v samostatnom článku.

 

BASIC tričko dokonale sedí k denimu

Džínsovina sa stala symbolom štýlu a nadčasovosti,“ hovorí Kuchařová. Preto by s ňou mal vedieť zaobchádzať každý, kto sa stará o svoj zovňajšok. Osvojte si pár jednoduchých trikov, vďaka ktorým nešliapnete pri výbere každodenných outfitov vedľa. Spája ich jedno základné pravidlo, ktoré sme spomenuli vyššie. Kombinujte denim so štýlovými basic tričkami a vždy budete vyzerať dobre. A navyše v maximálnom pohodlí. 

Pri výbere riflí, ale aj basic tričiek dbajte na to, aby vám skvele padli, hodili sa na každú príležitosť a tiež vám vydržali dlhšie ako jednu sezónu. Keď budete kupovať kvalitné kúsky ušité najlepšie u nás, potešíte prírodu aj vlastnú peňaženku.

 

3 tipy štylistky: Ako zladiť farby tričiek a denimu

24_05_NWL_denim-05

  1. Svetlá farba: Ľahkosť a nadčasovosť

Zabudnite na ostré kontrasty. „Svetlý denim evokuje pocit ľahkosti a nádeje. Poskytuje prirodzený, hravý vzhľad,“ objasňuje štylistka a dopĺňa konkrétny tip. Stačí vziať svetlé džínsy, pridať k nim kvalitné biele basic tričko a máte outfit, ktorý oslní svojou jednoduchosťou a eleganciou.  

  1. Tmavá farba: Elegancia s nádychom dráždivosti

Ak nemáte náladu na svetlý outfit, idete na návštevu ku kamarátke, ktorá má dve malé deti, alebo na večeru, kde sa chcete cítiť sebaisto, zvoľte tmavší variant. „Tmavý denim stelesňuje eleganciu a sofistikovanosť. S čiernym basic tričkom eleganciu ešte umocníte. Kombinácia tmavých riflí a čierneho trička je stelesnením jednoduchého, ale vybraného štýlu, ktorý zaujme,“ opisuje tmavú verziu Kuchařová.

 

 


Vedeli ste, že CityZen tričká šijeme u nás? A nielen to. Od spracovania bavlny až po odoslanie balíčka realizujeme všetko v Českej republike a na Slovensku, pretože nám záleží na prírode.

 

  1. Džínsovina a farebné tričká: Oživte štýl

24_05_NWL_denim-04Prineste do svojich outfitov niečo extra. Spojte džínsovinu s farebnými tričkami. „Džínsovina s jej textúrou a robustnosťou sa stáva ideálnym partnerom pre výrazné farebné tričká. Kombinácia sviežich odtieňov tričiek s džínsovou bundou či košeľou vytvára outfit plný života a dynamiky,“ hovorí k oživeniu šatníka veselými farbami štylistka.

Vyberte si svoje farebné tričko, ktoré vám pristane, a zlaďte ho s džínsovými nohavicami alebo bundou. Výsledný outfit bude svieži, štýlový a osobitý.

Čo z toho vyplýva: Voľte jednoduchosť, ktorá priťahuje

Či už zvolíte svetlé alebo tmavé džínsy, spojenie s basic tričkami vám umožní vytvárať outfity, ktoré zaujmú svojou eleganciou a nadčasovosťou. Stačí si každý deň obliecť džínsy, pridať jednoduché tričko a máte recept na štýl, ktorý nikdy nesklame.

 

Mili.kucharova-stylistkaMili Kuchařová samu seba nazýva milovníčkou módy a dobrého vkusu. Štylistka a fashion koučka s citom pre detail rozpozná krásu v každom človeku. Snaží sa vyzdvihnúť individualitu a jedinečnosť už 13 rokov. Rada tvrdí, že móda nie je o peniazoch. Móda je o dobrom vkuse, ktorý si za peniaze nekúpite.

 

 

Autorky: Marie Šírková, Nikola Nevečeřalová

Foto: CityZen, Mili Kuchařová