Dojčiace tričká

Dojčiace tričká CityZen® sú ušité pre všetky mamičky, ktoré sa chcú cítiť celý deň pohodlne, a pritom vyzerať výborne. Jedinečný strih a náš unikátny materiál, vďaka ktorému na ňom nie je vidieť pot a na povrch neprepustí ani materské mlieko, z neho robia neporaziteľnú kombináciu.

6 položiek celkom

Cena

6768
16768

Značky

Farba

Strih

Veľkosť

Výstrih

Zobrazených položiek: 6
 

Čo je dojčiace tričko

Dojčiace tričko je upravené pre potreby dojčiacich mamičiek. Najdôležitejším aspektom je jednoduchý prístup k prsiam a schopnosť prispôsobiť sa meniacim rozmerom hrudníka.

Často sa stretávame s modelmi strihanými pod prsiami, kde je väčšia plocha textilného materiálu stiahnutá do nepríjemnej gumičky. To u našich tričiek nenájdete. Vďaka spolupráci so značkou Krásna mamka® sú naše tričká pohodlné, praktické a zároveň v nich budete vyzerať dobre.

V čom sú dojčiace tričká CityZen unikátne

Strih dojčiaceho trička

 • Spodné tričko navrhnuté pre decentné dojčenie

  Mamičkám sa stále mení obvod hrudníka. Pre chvíle, kedy je plnší, je zakončenie gumičkou hotovou nočnou morou. Naše tričká majú na spodnom diele prispôsobivý prekladaný výstrih olemovaný paspulkou. Dojčenie je tak možné kdekoľvek a je nenápadné.

 • Vrchné tričko ideálne pre nosenie bábätka

  Vďaka vysokému výstrihu sa bábätko nelepí na kožu. Napríklad pri nosení v nosiči alebo v šatke je to veľmi príjemné. Lodičkový výstrih zároveň dodáva na ženskosti.

 • Štýlové a elegantné

  Pri dojčiacich tričkách sa vždy myslí na praktickosť, ale často sa zabúda na samotný look. U nás dávame dôraz nielen na funkciu, ale aj na štýl. Byť matkou neznamená stratiť ženskosť, práve naopak. Je to obdobie, keď je žena ešte viac ženou.

Vlastnosti materiálu

Naša patentovaná technológia CityZen® zaistí, že si mamičky môžu tričko nechať oblečené celý deň. Znie to ako sci-fi, ale je to tak.

 • Žiadne prepotené škvrny

  Vďaka našej technológii bavlna pot vsiakne a rozprestrie ho do veľkej plochy. Vďaka tomu potom tričko rýchlejšie schne a toľko nechladí. Ale hlavne – do líca sa pot ani nedostane. Mamičky budú teda celý deň krásne.

 • Materské mlieko nepresiakne

  Ak by náhodou zostala nejaká kvapka materského mlieka priamo na prsiach, náš materiál zamedzí, aby bolo tričko presiaknuté.

 • Odolá špine a stečú po ňom tekutiny

  Na líci je dojčiace tričko hydrofóbne - dovnútra neprepustí žiadne tekutiny. Tie po ňom len stečú.

Pokiaľ na ňom zostane hustejšia kvapalina, stačí ju jednoducho jemne zotrieť vlhkou handričkou, prípadne tričko umyť prúdom vody. Návod, ako na to, nájdete napríklad na našom Youtube kanáli.

Jak si vybrať správne dojčiace tričko

Najdôležitejšie je, aby sa mamička cítila celý deň príjemne, a pritom bolo oblečenie dostatočne praktické. Naše tričká spĺňajú oba aspekty s malými bonusmi.

Náš materiál zaistí ochranu zvonku aj zvnútra. Tričko poskytuje lepšiu ochranu pred nehodami, ako je napríklad presiaknutie materského mlieka do líca. Jeho strih zase umožní dojčiť bábätko kdekoľvek a kedykoľvek to vyžaduje – elegantne, v súkromí, s odhalením len toho nevyhnutného miesta.

Pri výbere veľkosti je nutné myslieť na to, kedy si tričká kupujete. Pokiaľ si tričko kupujete ešte ako tehotenské, vezmite si pokojne o číslo väčšie, nech máte pokoj.

Pokiaľ sa bude jednať už o tričko na obdobie dojčenia, pokojne si kúpte svoju pôvodnú veľkosť. Príroda je mocná a pokiaľ chcete dojčiť dlhší čas, postava sa spravidla vracia do normálu. V prípade, že nechcete dlho dojčiť, odporúčame držať sa súčasných mier (to nám prezradila Krásna mamka®).

Tabuľka veľkostí dojčiacich tričiek CityZen

Veľkosť A B C D E
S/36 60 40 44 36 36
M/38 65 44 47 36 40
L/40 70 48 50 36 43
XL/42 70 51 52 36 47

Aký je rozdiel medzi dojčiacim a tehotenským tričkom

Dojčiace a tehotenské tričko nie je to isté. Tehotenská móda sa primárne stará o potreby nastávajúcich mamičiek. Rozmery a strih oblečenia sú prispôsobené rastúcemu tehotenskému brušku. Tehotenské tričko budete potrebovať 4 – 5 mesiacov.

Veľa žien nosí tehotenskú módu aj po pôrode, ale ich miery a strih už nemusia byť žiaduce. Navyše, dojčiť môžete pokojne aj dva roky a na to predsa nepotrebujete mať viac materiálu na brušku. Postava sa v tom čase úplne mení.

Dojčiaca móda musí počítať s nutnosťou dostať sa ľahko k dekoltu, najlepšie bez nutnosti odhalenia väčšiny hrudníka.

Naše dojčiace tričká šijeme z bavlnenej pleteniny. Tú vyrábame z prémiovej bavlny, ktorá ju tvorí z 95%. Pre väčšie pohodlie a pružnosť sme pridali 5% elastanu. Tričká sú preto prispôsobivé a je možné ich v určitých fázach využiť aj ako tehotenské tričká alebo ich nosiť ako bežný kus zo šatníka.

Prečo sa oplatí mať dojčiace tričko

Najväčšou prednosťou je, že budete mať pokoj. Ak ste dojčiaca mamička, nebudete musieť často vyhrňovať „normálne“ tričko a večne hľadať miesto, kde by ste mohli bábätko v súkromí dojčiť.

Preto sú naše dojčiace tričká ideálnou voľbou. Keď potrebujete odhaliť hrudník, nemusíte ani trochu odhaľovať bruško. Vďaka prepracovanému strihu môžete bábätko nadojčiť kdekoľvek a nikto neuvidí nič, čo nechcete, aby bolo vidieť.

Z bežného oblečenia je na dojčenie len máločo vhodné. Snáď len rozopínacie mikiny a aj tak pod mini musíte mať tričko (nedajbože, aby nemalo väčší výstrih). V dojčiacom tričku nemusíte odhaľovať ani dekolt - naozaj stačí len „to miesto“ a pri dojčení sa tričko nezhŕňa ani nevyhŕňa. Najlepšie je kúpiť také tričká, ktoré sú nositeľné aj po ukončení dojčenia, čo tie naše sú ;-).

Časté otázky k dojčiacim tričkám

Čo je dojčiace tričko?
 • Ide o tričko prispôsobené dojčiacim mamičkám. Dôležitá je prispôsobivosť strihu meniacej sa postave a rýchlemu prístupu k dekoltu. Niekedy môže byť nosené už ako tehotenské.
Prečo si dojčiace tričko kúpiť?
 • Dojčiace tričká môžu mamičkám veľmi uľahčiť bežné fungovanie. V prípade, že chce bábätko nadojčiť na verejnosti, umožňuje tričko odhaliť len to nevyhnutné miesto bez toho, aby si žena musela vyhrnúť celé tričko. Zároveň je ich strih prispôsobený meniacej sa línii hrudníka.
Ako si správne vybrať?
 • Najdôležitejší je priedušný, na dotyk príjemný materiál, v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Tiež je nutné, aby malo tričko rýchly prístup k dekoltu. Výhodné je tiež kúpiť si také tričko, ktoré môžete bežne nosiť aj po skončení dojčenia.