Príbeh trička CityZen

Kvalita oblečenia CityZenⓇ vychádza zo skúseností a precíznosti, s ktorými pristupujeme k jeho vývoju a výrobe. Celý proces máme pevne pod kontrolou, pretože všetko vyrábame, doslova od prvej nitky, priamo na Slovensku ale i v Česku.

Radi vás necháme nakuknúť do zákulisia a ukážeme vám cestu, ktorou musí prejsť chumáčik bavlny, aby sa stal tričkom CityZen, na ktorom nie je vidieť pot.

shirt

 

bavlna

Bavlna a priadza

Kvalita bavlny je alfou a omegou neskoršieho úspechu, preto jej výberu venujeme veľké úsilie. Používame prémiovú bavlnu z Grécka, USA a Egypta. Dorazí k nám vo forme bavlnenej priadze. Už nám veríte, že naozaj vyrábame oblečenie od prvej nitky?
pleteni-barveni

Pletenie a farbenie

Pletenie je veľmi náročná operácia, je nutné starostlivo kontrolovať jeho kvalitu, pretože prípadný kaz už nie je možné opraviť. Výsledná pletenina veľmi materiál našich tričiek nepripomína a to ani odtieňom, ani na dotyk. Preto putuje na farbenie a ďalšie úpravy. Myslíme na prírodu a používame najšetrnejšiu technológiu farbenia, ktorá je dostupná v súčasnom textilnom priemysle.
uprava

Úprava CityZen

Na záver mokrej úpravy dávame pletenine unikátne vlastnosti, ktoré nazývame technológiou CityZenⓇ. Vďaka nim nie je na tričku vidieť pot, odoláva špine a nečistotám, príjemne sa nosí a oproti bežným tričkám znižuje zápach.
strihani-siti

Strihanie a šitie

Po vysušení sa materiál s dĺžkou stoviek metrov zvinie do rolí a zamieri na strihanie. To obstarávajú CNC automaty, tzv. cuttery, pod vedením profesionálnej obsluhy. Nastrihaná pletenina putuje pod šikovné ruky skúsených krajčírok, ktoré ušijú tričká. Nasleduje dôkladná výstupná kontrola vnútornej aj vonkajšej strany každého trička. Po zabalení putujú tričká k nám do skladu a potom k vám domov.

Čo odlišuje naše tričko od ostatných? Tu sa dočítate...

Výhody trička