Príbeh značky

kdo-je-cityzen

"CityZen sú kamaráti, CityZen je nadšenie a zápal pre vec, CityZen je výborný nápad a túžba dať o ňom vedieť všetkým."

Vyrábame unikátne tričká, na ktorých nie je vidieť pot, sú odolné voči špine a znižujú zápach.

Nápadu, ktorý dostal René v priebehu deväťdesiatych rokov, sme v roku 2018 vdýchli život a robíme všetko pre to, aby naše tričko jedného dňa bolo v každej skrini. Moderné a chytré technológie sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Máme chytré telefóny, televízie a domácnosti ... My robíme inteligentné tričká. Veríme, že sa jedného dňa stanú nenahraditeľnou súčasťou našich životov, rovnako ako iné vychytávky dnešnej doby.

Za relatívne krátku dobu, počas ktorej pôsobíme na trhu, sme predali už tisíce tričiek, získali sme prestížne ocenenie Startup roka a máme veľa nadšených zákazníkov, ktorí si po prvom vyskúšaní naše tričká zamilovali a vracajú sa k nám pre ďalšie.

Zakladáme si na dobre odvedenej práci, kvalitných produktoch a skvelých vzťahoch s našimi zákazníkmi.

Kúpte si tričká, ktoré Vám spríjemnia život a staňte sa súčasťou nášho príbehu.

Váš CityZen

Kto je CityZen? Kamaráti v tričku

medailonek_Renda

René Němeček

René je nadšený "textilák", ktorý o výrobe a spracovaní bavlny alebo iných materiáloch vie snáď úplne všetko a rovnako nadšene o tom vie aj rozprávať. Absolvoval Textilnú fakultu Technickej univerzity v Liberci a Podnikateľskú fakultu VUT v Brne. Ako jeden z prvých študentov z ČR v rámci programu Erasmus študoval na Univerzite Trento v Taliansku. Od roku 2003 pracuje pre nadnárodnú spoločnosť, ktorá ponúka technológie na úpravu textilných materiálov. Je ženatý a má dve deti. Vo voľnom čase rád športuje, jazdí na motorke, pestuje bylinky, vyrába likéry a bavia ho manuálne práce. V CityZen má na starosti výrobu a inovácie.

 

medailonek_Pavel

Pavel Hrstka

Pavol je obchodník telom aj dušou s mnohými skúsenosťami. Vyštudoval strojnú fakultu Technickej  univerzity v Liberci. Postavil známu internetovú lekáreň, bol obchodným riaditeľom v jednej pardubickej spoločnosti. Je ženatý a má dvoch synov. Rád cestuje po svete, zdoláva hory, hrá volejbal, golf, potápa sa a tiež sa venuje včelárstvu. O CityZen hovorí: "Že na staré kolená budem mať startup ma vôbec nenapadlo. CityZen je adrenalín a škola v jednom." V CityZen verí, preto ukončil predchádzajúce práce a začal sa mu venovať na sto percent. "Dnes viem, že to bolo dobre." Jeho životné hodnoty majú skratku DOORS - Dôvera, Zodpovednosť, Otvorenosť a Sebarealizácia. V CityZen zastáva funkciu riaditeľa spoločnosti.

 

medailonek_Martin

Martin Burkoň

Martin je ostrieľaný biznismen. Vyštudoval ekonomicko-správnu fakultu Univerzity v Pardubiciach. Niekoľko rokov pracoval v štátnej správe. Teraz už 12 rokov podniká. Je ženatý a má troch synov. Vo voľnom čase športuje a rovnako ako Pavol je nadšený včelár. O CityZen hovorí: "Reného myšlienka inteligentného trička pre mňa mala príbeh. Prototyp trička som si na seba obliekol a tri dni ho nosil bez prezlečenia. Chodil som v ňom, pracoval, šoféroval, dokonca aj spal. A fungovalo. Aj keď bol textilnou technológiou tzv. nepobozkaný, videl som v tom obchodný potenciál a možnosť svojej realizácie." V CityZen dohliada na financie.
 
René, Pavol a Martin v rukách pevne držia smer cesty, ktorú si CityZen úspešne buduje. V širšom tíme sa potom stretnete s Majkou, ktorá s veľkou starostlivosťou vybavuje vaše objednávky, markeťákmi Jankou a Alicou s Lenkou, s ktorými sa môžete stretnúť na našich sociálnych sieťach.

Milníky CityZen

milnik_1

Niekedy v roku 1995...

Písal sa rok 1995 a Renému, ako študentovi Textilnej fakulty sa v hlave začala rodiť myšlienka:

"Čo tak urobiť tričko s efektom, ktorý bežné tričká nemajú?"

Nápad v hlave nosil roky... A zhruba o 23 rokov neskôr v reštaurácii pri pive s Pavlom a Martinom sa stal nápad skutočnosťou. Poďme sa pozrieť na prvé krôčiky CityZen.

 
 
 

1. 9. 2018 zakladáme firmu CityZen

Deťom tento mesiac začína nový školský rok a aj naše podnikateľské dieťatko vstupuje do prvej triedy. Je na čase opustiť laboratóriá, prestať teoretizovať a vyraziť s kožou na trh.

milnik_2
 
milník_3

10. 12. 2018

Presne v 8:12 tohto dňa nám na náš e-shop prišla úplne prvá objednávka. Je od pani Petry z Tuchlovíc a objednala si u nás tričko vínovej farby s výstrihom do V.

 
 
 
 
 

Január 2019

Rozširujeme portfólio o luxusné polokošele a vyrábame prvé kusy v navy, čiernej, šedej a modrej farbe.

milnik_4
 
milnik_5

30. mája 2019

Vyhrávame prvé miesto startupovej súťaže T-Mobile Rozjezdy.cz. Plní eufórie a dobrej nálady sa púšťame do vývoja ďalších výrobkov.

 
 
 
 
Milník_6

Júl 2019

Máme takmer vypredané. Radosť prechádza v depku. Bojíme sa, že sklameme zákazníkov a pre CityZen to bude znamenať koniec. Martin nás upokojuje: "Na to najlepšie sa v živote čaká". Trochu to zaberá.

 
milnik_7

Október 2019

Naše tričká dostali nový obal. Vyrába sa z recyklovaného papiera, ktorý nielenže skvele vyzerá, ale aj starostlivo ochráni tričko počas skladovania a prepravy k vám.

 
 
 
 
 

November 2019

Aj dámy sa dočkali. Ich priania boli vypočuté. Predstavujeme prvé dámske tričká V malinovej, tyrkysovej a čiernej farbe. Okamžite sa stávajú hitom.

milnik_8
 
 
milnik_9

December 2019

Prvý vianočný večierok a veľmi veľa tričiek pod stromčekom. Rok 2019 uzatvárame ako úspešný, zakladáme kroniku CityZen a pripravujeme slovenský e-shop.

 
 
 

Zima a jar 2020

Pripravujeme novú kolekciu, ale ... Epidémia koronavírusu všetko zastavila, prerušila výrobu a nám nezostalo nič iné ako čakať, až sa situácia ustáli. Sklad sa pomaly vyprázdňuje, ale zatiaľ tričká máme a dúfame, že sa nebude opakovať minuloročný júl.

milnik_10
 
 
milnik_11

Marec2020

Vďaka koronavírusu je v celej Českej republike veľký nedostatok rúšok. Oslovili nás z Chrudimskej nemocnice s prosbou o pomoc, či by sme im nejaké nevyrobili. V chytrých textíliách máme prehľad, a tak sme to vzali z gruntu. Na trh uvádzame Rúško CityZen s antibakteriálnou úpravou.

 
milník_12

Máj 2020

Mierime do sveta! Máme prvé obchodné zastúpenie mimo Českú republiku. V Anglicku.