Práve prebieha letný VÝPREDAJ. Vyberte si svoj chytrý kúsok so zľavou až 40 %.

Spoločne kráčame k udržateľnosti

Milujeme prírodu a chceme, aby príroda milovala nás… a to dlho, a preto na ňu v CityZen myslíme. Naše kroky k udržateľnosti sa odrážajú v dovoze, výrobe, v myslení všetkých zamestnancov, ale aj vo Vás, zákazníkoch, ktorí podporujete udržateľnú módu.  

Dovážame len bavlnu 

Jediná vec, ktorá k nám cestuje z cudziny, je prémiová bavlna. Snažíme sa ju ale dovážať z najbližších miest, kde sme si istý 100% kvalitou bavlny. Súhrnný článok o bavlne si môžete prečítať tu.

Česká a slovenská výroba 

Od privezenia bavlny prechádzame úplne na českú, poprípade slovenskú výrobu, a to od pleteniny až po finálne zabalenie. Každý jeden kúsok prejde českými ručičkami, ktoré ho dovedú k dokonalosti. Podporujeme týmto českú ekonomiku a české remeslo, ktoré by sme radi v našej zemi zachovali a vrátili jej titul textilnej veľmoci, ktorý sa jej dostával v období Československa. Vaše nové oblečenie teda necestovalo cez polovicu sveta a nezaťažovalo ovzdušie. Možno si hovoríte: „A čo gombíky a iné doplnky na oblečení?“ Áno, aj tieto drobnosti nechávame vyrábať v Čechách.  

Výrobné postupy šetria energiu aj vodu 

Úspora vody a energie sa najviac prejavuje vo farbení, ktoré trvá dlho a spotrebuje sa pri  ňom niekoľko desiatok litrov vody. Na zafarbenie jedného kila materiálu sa bežne spotrebuje 100 litrov vody a celý proces trvá asi 10 hodín. My sme ho ale skrátili o tretinu a spotrebujeme len 20-40 litrov vody na jeden kilogram pleteniny. No nie je to nádhera? A ešte k tomu sú všetky produkty a farbivá certifikované podľa platnej EU legislatívy REACH, čo znamená, že naše 100% bavlnené tričko je maximálne recyklovateľné. Keby ste ho zahrabali do hliny, tak sa do pol roka rozloží.