Analýza našej unikátnej textílie

Výskumníci z výskumného centra CEITEC z Brna zanalyzovali našu textíliu a napísali o nej správu. Vďaka ich výskumu Vám môžeme predstaviť ďalší dôkaz toho, že na výrobu nášho oblečenia nepoužívame žiadne umelé materiály (membrány a pod.), ale len prémiovú bavlnu. Veríme, že slová vedcov majú dostatočnú váhu na to, aby ste do nášho oblečenia vložili všetku svoju dôveru.

Vlastnosti textílie výskumníci skúmali predovšetkým na základe CT skenovania (ako v medicíne), vďaka ktorému vidia presne väzby medzi vláknami a dokážu ju do hĺbky zanalyzovať. Sken prikladáme nižšie. A čo na ňom vlastne vidíte?

Na obrázku je vidieť štruktúru pleteniny a rovnosť vlákien v priadzi. Medziväzbové body sú jasné (medzi modrou a zelenou priadzou – voľne povedané očká pleteniny) a to znamená, že existuje možnosť odparovania vlhkosti cez materiál.

„Samotná technológia je veľmi zložitý proces, kedy jednotlivé kroky sú kvalitatívne kontrolované,“ hovorí autorka analýzy Michaela Škaroupková. Naše oblečenie má v sebe štipku kúzla a tou je daná technológia CityZen. Je našim tajomstvom, aby ju nemohla využiť konkurencia, dôležité ale je, že všetko je kvalitatívne kontrolované a technológia je pod prísnym dohľadom. V analýze nájdeme, ale ešte jeden veľmi dôležitý bod. „Aplikáciou technológie CityZen nedochádza k negatívnym zmenám medziväzbových bodov. To znamená, že transportu potu a jeho vyparovaniu nie je zabránené.“ Táto citácia podporuje jeden zásadný fakt, ktorý komunikujeme. Naše oblečenie nemá žiadnu membránu a nebudete sa v ňom cítiť ako v pláštenke, pretože technológia CityZen neblokuje vyparovanie potu.

Celú analýzu si môžete prečítať tu na strane 4.