To musíte zažiť! Vyskúšajte CityZen bez rizika s garanciou vrátenia peňazí.

Staňte sa preborníkom vo výbere oblečenia

Veľká časť ľudí sa dobrovoľne vzdáva toho, aby darovala pod stromček oblečenie. Paradoxom je, že oblečenie potrebuje každý a vo väčšine prípadov urobí najväčšiu radosť. CityZen ponúka nielen radosť z nového oblečenia, ale taktiež pridanú hodnotu v unikátnych vlastnostiach, ktoré podporia sebavedomie a bezpečie. Ako ale oblečenie CityZen vybrať? Ako trafiť správnu veľkosť a farbu? Na všetko dostanete odpoveď nižšie.

 

Ako trafiť veľkosť?

Veľkosť môže byť záludnou záležitosťou, ale keď viete, ako na to, vyberiete oblečenie raz dva. Je určite dobré si urobiť prieskum šatníka, akú veľkosť daný človek nosí, ale nemusí to byť úplne smerodatné. My doporučujeme na chvíľku odcudziť obľúbené tričko danej osoby a premerať ho v určitých oblastiach. Presný postup k premeraniu nájdete u vybraného produktu pod ikonkou „chcem poradiť veľkosť“, kde vás presne navedieme a rovno vám ukážeme tabuľku s veľkosťami a rozmermi.

Taktiež si môžete nechať poradiť aplikáciou SizeID, ale tam musíte poznať rôzne osobné údaje o proporciách danej osoby.

 

 

Ako zvoliť správnu farbu?

Ak sa chcete nad darčekom trochu zamyslieť, skúste zvoliť oblečenie v inej farbe než v klasickej bielej, čiernej alebo šedej. Áno, týmito farbami nič nepokazíte, ale pravdepodobne obdarovaný už tieto farby a daný typ oblečenia vlastní. Poďme si teda priblížiť, ako jednoducho vybrať farebné kúsky pre vašich najbližších.

  1. Ak máte možnosť, mrknite sa blízkemu do skrine, aké farby tam najčastejšie má. Zároveň sa ale nenechajte zmiasť, ak je tam jedno tričko v modrej farbe, neznamená, že ho dotyčný nosí. Skôr hľadajte farebne početnejšie kusy.
  2. Dajte si napríklad týždeň a pozorujte jeho outfity. Aké farby má najčastejšie na sebe? Ak nevidíte blízkeho tak často, mrknite sa na jeho sociálne siete a na oblečenie, ktoré nosil napríklad v poslednom roku. Ďalej sa nepozerajte, pretože štýl oblečenia sa môže meniť.
  3. Keď nevyjde ani jeden bod vyššie, vložte svoju dôveru do farebnej typológie. Tá určuje 4 typy – jarný, letný, jesenný a zimný. Dvom sedia skôr teplé odtiene (jarný, jesenný) a ostatným naopak studené (letný, zimný).

 

Jarný typ

Mužov a ženy jarného typu poznáte jednoducho. Majú blonďaté alebo ľahko tmavšie vlasy, svetlú až bledú pleť a modré či svetlo zelené oči. Jarným typom slušia pastelové farby, ktoré pôsobia teplo a žiarivo. Zároveň nevyberajte moc tmavé odtiene.

   Jarný farby pre mužov                                                        Jarný farby pre ženy   

 

Letný typ

Letné typy bývajú ťažko rozpoznateľné, pretože sa vám môže zdať, že spadajú skôr do jarného šuflíčku. Väčšinou ich ale poznáte podľa toho, že sa veľmi dobre opalujú aj napriek tomu, že sú skôr svetlejší. Vlasy majú plavé až svetlohnedé. Oči modré, šedé alebo taktiež mierne do hneda. Vo väčšine prípadov im sadnú svetlé modrofialové odtiene. Nič nepokazíte ružovou alebo tmavozelenou. 

  Letné farby pre mužov                                                        Letné farby pre ženy  

 

Jesenný typ

Do jesenného typu patria ľudia s tmavohnedými a ryšavými vlasmi. Mnohokrát na nich dominujú pehy a žiarivo jantarové, hnedé alebo hnedozelené oči. Týmto typom sa hodia predovšetkým farby tmavé a zemité.

  Jesenné farby pre mužov                                                Jesenné farby pre ženy   

 

Zimný typ

Svetlá pleť s tmavými až čiernymi vlasmi… to je typicky zimný typ človeka. Oči môžu hrať rôznymi farbami rovnako tak ako oblečenie. Zime najlepšie sadnú veľmi sýte farby od ružovej, fialovej, modrej až po červenú.

  Zimné farby pre mužov                                                         Zimné farby pre ženy  

A keď sa aj tak netrafíte, nevešajte hlavu. U nás môžete darčeky vymeniť až do 31. januára 2024, takže nakúpte pokojne teraz a po Vianociach máte veľa času na následné vybavenie. Verte ale, že váš blízky ocenia vašu snahu vo výbere farby aj veľkosti.