O týchto unikátnostiach polokošele musíte vedieť

Ako už je u nášho oblečenia zvykom, všetko šijeme z prémiovej bavlny, a inak tomu nie je ani u polokošele. Do nej sme doplnili 5 % lycry, aby bola trochu pružná a lepšie sa prispôsobila vášmu telu. Ale to už určite viete. Možno už tiež poznáte naspamäť všetky naše farby, my vám ale chceme urobiť poriadok v strihoch, a predovšetkým vám poukázať na unikátnosti, na ktorých si dávame záležať a len tak ich u iných polokošieľ nenájdete.

Typy polokošieľ

Dámske polokošele sú všetky strihovo rovnaké, len môžete občas naraziť na iné sfarbenie polokošieľ. Nájdete typ, ktorý má sfarbenú légu, prúžok na rukávoch a gombíčky. Potom sú polokošele len s inak farebným prúžkom a narazíte aj na čisto jednofarebnú.

Pánske polokošele

  • Basic polo je jednoduché a jednofarebné. Nemá žiadne detaily a límček je klasický rebrový.
  • Polo s košeľovým límčekom s detailom je dvojfarebné. Má špeciálny košeľový límček a na ňom je pridaný jemný prúžok, ktorý napomáha udržať tvar.
  • Polo s košeľovým límčekom bez detailu je veľmi podobné tomu s detailom, akurát mu chýba prúžok na límčeku, aby bol vzhľad polokošele o niečo jednoduchší.

Unikátnosti polokošieľ CityZen

Límček, ktorý je dominantou polokošele, sme sa rozhodli vylepšiť. U niektorých polokošieľ sme miesto klasického rebrového, ktorý sa len našije, zvolili košeľový límček. Ten je výrazne zložitejší, pretože sa k nemu pridáva stojačik, ktorý napomáha držať tvar a eliminuje krútenie rohov. Váš límček bude vždy v dokonalom postavení. 

Všitá léga je ďalší bonus, ktorý na polokošeliach môžete vidieť. Léga (miesto, kde sú gombíky) je totiž do polokošele všitá a schovaná dovnútra. U väčšiny polokošieľ od iných značiek spozorujete, že je léga našitá len hore, je to pre krajčírky rýchlejšie, ale nie je to zďaleka tak pekné.

Technológiu CityZen samozrejme nemôžeme nezmieniť, pretože to je to najdôležitejšie. S našimi polokošeľami sa vďaka vonkajšej úprave nepokvapkáte a nezašpiníte, pretože z vás všetko stečie. Vnútorná strana absorbuje vlhkosť a rozšíri ju do väčšej plochy, aby sa pot rýchlejšie odparil. Vďaka týmto efektom na sebe neuvidíte pot a budete sa cítiť v polokošeli príjemne. 

Tip na záver:

Rozparok na dolnom leme polokošele Vám napovie, ako správne daný kúsok nosiť. Ak nenájdete na pole rozparok, musíte ho zastrčiť do nohavíc, ak je rozparok prítomný (ako u všetkých našich polokošieľ), môžete nosiť polo aj vonku cez nohavice.