Napísali

 

gejzír  

Reportáž v relácii Gejzír na ČT1

Tiež vás rozladí, keď sa v horúčave alebo pri športovaní spotíte? Alebo keď si pri obede pokvapkáte oblečenie? Podobné starosti teraz môžete pokojne pustiť z hlavy. René Němeček z Chrudimi totiž vyvinul unikátnu textíliu. Zdanlivo obyčajnú bavlnu upravil tak, že na jednej strane veľmi dobre saje a paradoxne, na druhej strane, tekutinu odpudzuje. Takže omáčku z trička zotriete ľahko a bez toho, aby na látke zanechala nejaké stopy. Z nového materiálu dnes spoločne so svojimi dvoma kamarátmi šije zatiaľ tričká, ale v pláne majú aj

zdroj: ceskatelevize.cz

     
cityzen-2360x1180  

Unikátne české tričko, ktoré neprepotíte ani nezašpiníte. Traja kamaráti z Chrudimi vytvárajú textil budúcnosti

Túto historku má v repertoári asi každý, snáď s výnimkou tých, ktorí majú niečo proti talianskym pokrmom. Objednáte si obľúbené špagety bolognese, natočíte si prvé sústo a šup ... červená omáčka je na tričku, spoločenské faux pas na svete a vy len krútite hlavou. Keď ale túto historku hovorím pánom, ktorí stoja za značkou CityZen, tak sa len smejú. Pretože to tiež poznajú a pretože majú riešenie.

zdroj: Czechcrunch.cz

     
JB7cc063_83077774  

“Je to tričko 21. storočia a chceme, aby ho mal každý”, hovorí podnikateľ

Traja inžinieri a otcovia od rodín. Spoločne podnikať začali len vlani. Tento rok vyhrali celorepublikové kolo súťaže začínajúcich podnikateľov T-Mobile Rozjezdy. A to vďaka tričku, ktoré jeden z nich pred dvadsiatimi rokmi vymyslel.

Zdroj: Idnes.cz