Práve prebieha letný VÝPREDAJ. Vyberte si svoj chytrý kúsok so zľavou až 40 %.

Ženy, ktoré s láskou balia objednávky

Ak prídete do skladu CityZen, uvidíte tu predovšetkým dievčenské osadenstvo. Dievčatá tu balia balíčky, vozia vozíčky plné oblečenia z vašich objednávok, nosia krabice alebo skladajú oblečenie a vkladajú do obalov. Je to tam ako vo včeľom úli. Veľa práce, veľa bzukotu a med, ktorý z toho vzniká je neskutočne sladký. Dievčatá totiž balia balíčky s takou láskou, radosťou, ale aj rýchlosťou a precíznosťou. Radi by sme Vám týmto predstavili naše dve hlavné pracovníčky… Ivču a Peťu.

Peťa a Ivča sú dlhoročné kamarátky, a preto za obidve najčastejšie hovorila Peťa a Ivča súhlasne prikyvovala. Obidve sú súčasťou CityZen 3 roky a patria medzi najväčšie slniečka firmy. Spoločne sme sa rozprávali počas toho, keď dievčatá zrovna skladali potlačené tričká späť do obalov.

Dievčatá, čo robíte ako prvé, keď prídete do práce?

Najprv zapneme počítače a pozrieme sa, aký je stav objednávok, a čo na nás čaká. Potom si ideme urobiť kávu a postupne sa do toho púšťame.

Vidím, že máte príjemnú obuv, takže si určite ešte urobíte pohodlie.

Áno, človek je tu celý deň na nohách, takže potrebuje príjemnú, pohodlnú a bezpečnú obuv.

Taktiež Vám tu krásne vonia aróma difuzér a máte nádhernú vianočnú atmosféru. Je to niečo, čo Vám tu robí radosť a podporuje vás v práci?

Práca v sklade nás moc baví a určite to podporuje čisté a teplé prostredie, ktoré vo vianočnom období máme okorenené ozdobami a vôňami. Inak je tu ale perfektný tím, s ktorým sa skvelo spolupracuje, a s ktorým sme zladené. Jedna začne niečo robiť a druhá sa hneď pridá. Práca nám tu robí radosť. Môžeme sa aj rozprávať a zažívať spoločne pekný čas.  

Určite je to ale i náročná práca. Ktorý čas je pre sklad najnáročnejší?

Vždy sú to akcie, či už sú to rôzne výpredaje a zľavy. Tento rok sme mali záprah na jar počas výpredaja a teraz na Black Friday. No a vianočné obdobie je celkovo jedno z najťažších.

Zmenil sa váš pohľad na Vianoce od tej doby, čo pracujete v sklade?

Myslím si, že všetci ľudia na expedícii určite nevnímajú Vianoce ako kľudné sviatky, ale je to skôr stres, veľa práce a únava. Chceme byť rýchle, aby zákazníci mali všetko včas pod stromčekom. Zároveň sme tu ale pozitívne a vianočne naladené, vzájomne si pomáhame a zažívame tu množstvo zábavy, ktorá ten predvianočný boom predsa len eliminuje.

 

 

Obľúbené produkty dievčat alebo čo doporučujú pod stromček:

Ivča: Najradšej mám nohavičky a vlastne celkovo spodné prádlo, aj podtričká sú skvelým pomocníkom. No a samozrejme nedám dopustiť na naše tričká. Práve teraz mám na sebe náš nový roláčik GERA v khaki farbe. 

Peťa: Ja od CityZen nosím jednoducho všetko. Oblečenie mi je príjemné a som v ňom moc spokojná. Taktiež preferujem naše spodné prádlo a napríklad aj šaty sú perfektné. Dnes mám zrovna na sebe čierne tričko BREDA s potlačou anjela, aby tu bola poriadna vianočná atmosféra.  

 

 

Ako vôbec postupujete v balení objednávok?

V systéme vždy vidíme počet objednávok, a tie sú zároveň roztriedené k dopravcom. Pikeri (tí, ktorí chodia po sklade a hľadajú produkty do vašej objednávky) si rozhodia, akého dopravcu budú robiť a my potom privezený tovar kompletujeme, balíme a dávame do určených krabíc pre daného dopravcu. Z dopravcov tu máme Českú poštu, Zásielkovňu, DPD a PPL. Na každom vozíku, ktorý nám piker pripraví, je 8 objednávok. To všetko vidíme v počítači v systéme, takže sa v tom dobre orientujeme a vieme, čo na nás čaká. Keď už máme plné krabice, dovezieme to na paletu, ktorú si v priebehu odpoludnia zváža dopravca.

Asi je dosť dôležité strážiť si správnosť dopravcu. Nikdy ma nenapadlo, ako logisticky náročné môže byť balenie, keď si každý zákazník objedná cez iného dopravcu.

Je treba si v tom udržiavať poriadok, pretože sa kľudne môže stať, že sa nejaká krabica prehodí a tým sa všetko predlžuje, a to nie je dobre. Takže to starostlivo strážime.

Ako rýchlo dokážete spracovať balíček, ktorý si práve zákazník objedná?

Väčšinou hneď, ako sa nám objednávka objaví v systéme. Samozrejme záleží, koľko balíčkov musíme zabaliť pred ním, ale vychádza to, že ešte daný deň balíme a odovzdávame dopravcovi. Keď sú ale akcie a zrazu máme tisíce objednávok, tak sa stane, že ju balíme až druhý deň, ale to je ojedinelé.

Čo je pre Vás najhoršie na takom záprahu, ktorý zapríčiní veľké množstvo objednávok?

No od rána do večera stojíme, takže z toho pekne bolí chrbát a nohy. Je to náročné, ale často tu máme na výpomoc brigádnikov, ktorí nám trochu uľavia a samozrejme tá nálada v sklade nás ohromne nabíja. Domov síce chodíme unavené, ale vždy s pocitom dobre odvedenej práce, takže nám úsmev na tvári nechýba.  

Ako sa staráte o svoje telo po takej fyzickej záťaži?

Hlavne cvičíme. Chodíme behať, plávať i tancovať. Pri športe si najviac oddýchneme a taktiež sa zregeneruje naše telo. Je dôležité precvičovať a preťahovať náš chrbát a celkovo sa o seba starať, aby sme čo najdlhšie vydržali. Holt nám už nie je 20, takže musíme regenerovať, ako to ide.

Na záver by sme ale obe chceli povedať, že sme tu vážne skvelý tím naprieč celou firmou, čo je pre nás veľmi dôležité, pretože sa môžeme na všetkých spoľahnúť. Zároveň je to jeden z dôvodov, prečo chodíme do práce skutočne rady.