Pletenie a farbenie

Predtým sa používala ako základný materiál tkanina, ktorá sa tkala na tkáčskych stavoch. Tá však nie je tak príjemná na dotyk ako pletenina, ktorú používame my. Vďaka svojej štruktúre je omnoho komfortnejšia pri nosení.

Hlavne to nepopliesť

Pletenie je náročná operácia, pri ktorej je nutné dodržiavať prísne pravidlá a starostlivo kontrolovať jeho kvalitu. Výsledkom je ražná či surová pletenina čiže úplet. Ešte zďaleka nemožno hovoriť o materiále, ktorý by pripomínal tričko. Práve preto v tomto kroku vykonávame prvú kontrolu kvality. Ak v pletenine objavíme chybu, materiál nekompromisne vyradíme.

pletení4

Single Jersey

To je anglické označenie typu úpletu, ktorý používame. Po slovensky to znie o trochu menej zaujímavo: záťažná pletenina v jednolícnej väzbe. Pre tričká sa používa najčastejšie, pretože je veľmi príjemá a vzdušná.

Šetrné farbenie

Technológia šetrná k prírode, ktorú používame na farbenie úpletu, spočíva v úspornosti jednotlivých krokov. Na zafarbenie jedného kila materiálu sa bežne spotrebuje až 100 litrov vody a celý proces trvá až 10 hodín. V CityZen pri výrobe využívame najmodernejšie postupy, takže na jedno kilo pleteniny spotrebujeme len 20 až 40 litrov vody. Proces farbenia je asi o tretinu kratší, takže spotrebujeme aj výrazne menej energie.

Ďalšia kontrola kvality sa robí po farbení. Hodnotíme odtieň, stálofarebnosť v praní, v pote atď. Aby mohol materiál postúpiť do ďalšej fázy výroby, musí spĺňať požiadavky environmentálnej normy pre textílie "Oeko-Tex Standard 100". Všetky produkty a farbivá, ktoré používame na výrobu, sú certifikované podľa platnej EU legislatívy REACH.

SPÄŤ NA PRÍBEH TRIČKA