To musíte zažiť! Vyskúšajte CityZen bez rizika s garanciou vrátenia peňazí.

V pohodlí i bezpečí. Máme certifikát OEKO-TEX® Standard 100

Záleží nám na tom, aby ste sa v našom oblečení nielen dobre cítili, ale zároveň vedeli, že ste v bezpečí. Po takmer polročnej práci na testovaní nášho sortimentu sme získali certifikát OEKO-TEX® Standard 100. 

nahled_blog_oeko-36

Toxické látky v textíliách môžu pomaly a nepozorovane ovplyvňovať a poškodzovať vaše zdravie. Dýchaním, pokožkou, prípadne slinami sa vám môžu dostať do tela a začať robiť neplechu. Myslite na to už pri kupovaní nového oblečenia. Keď bude mať tak ako naše chytré oblečenie certifikát OEKO-TEX® Standard 100, budete vedieť, že vaše zdravie zostane neohrozené. 

Čo je OEKO-TEX certifikát 

OEKO-TEX certifikát je globálne uznávané bezpečnostné meradlo kvality textilu. Aby ho textil certifikát získal, musí každá jednotlivá položka testovaného výrobku vrátane jeho doplnkov, ako sú u nás napríklad gombíky, prejsť testom na viac ako 1 000 škodlivých látok ohrozujúcich zdravie, ale aj prírodu. Ak testom prejde, môžete si byť istí, že neobliekate žiadnu škodlivú chemickú látku, ktorá by mala vplyv na vaše zdravie alebo životné prostredie. 

Testuje sa napr. hodnota pH, obsah formaldehydu, prítomnosť pesticídov, obsah ťažkých kovov, konzervačné látky, ako je pentachlórfenol a tetrachlorofenol, alebo prítomnosť škodlivých farbív, ktoré môžu spôsobiť alergie a v krajnom prípade aj tvorbu karcinogénnych buniek. 

Naše chytré oblečenie CityZen má certifikát OEKO-TEX® Standard 100 

PG020 237320_GREENMy v CityZen spĺňame toto najvyššie certifikačné ocenenie z pozície výrobcu. Získali sme ho takmer po polročnej práci na testovaní celého nášho sortimentu vrátane dokladovania všetkých interných výrobných parametrov. Sme radi, že vám môžeme oficiálne zaručiť, že naše chytré oblečenie je z hľadiska zdravia i vplyvu na prírodu úplne bezpečné. 

Tento certifikát dokladuje, že na našom oblečení nie sú žiadne zakázané látky a v našom výrobnom procese je všetko v súlade s legislatívou EÚ – REACH. 

 

4 produktové triedy OEKO-TEX certifikátu 

Pod OEKO-TEX® Standard 100 spadajú 4 triedy produktov, ktoré sa od seba odlišujú prísnosťou požiadaviek aj podľa toho, ako výrobky používame. 

Trieda 1: Odevy pre deti do 3 rokov – spĺňa najprísnejšie požiadavky, pretože sem spadajú produkty pre bábätká s najcitlivejšou pokožkou. 

Trieda 2: Odevy prichádzajúce do styku s pokožkou – spĺňa veľmi prísne požiadavky, pretože sem patria výrobky, ktoré si obliekate priamo na kožu. Zaraďuje sa sem oblečenie a spodná bielizeň vrátane toho od CityZen alebo obliečky. 

Trieda 3: Odevy neprichádzajúce do priameho styku s pokožkou – do tejto triedy spadajú textílie, ktoré neprichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou, ako sú kabáty, bundy a vesty. 

Trieda 4: Ostatné textilné výrobky – sem spadá interiérový textil a doplnky ako obrusy, závesy, záclony alebo čalúnnické látky. 

  

  

Autor: Nikola Nevečeřalová 

Zdroj: www.oeko-tex.com